twi'nceSeçim Öncesi#1

Malum seçime çok az bir zaman kaldı. Takımın son 1.5 ayda toparlanması tepkileri hatta olğanüstü kongre isteyenleri bir nebze susturdu. Aslında adayların çıkıp konuşması gereken döneme girildi fakat takımın olası bir Şampiyonlar Ligi elemesinin beklenildiğini düşünmekteyim. Haftaya çarşambadan itibaren yeni Beşiktaş projesi başlayacaktır.

.D lerden Y ile başlayanının aday olmayabileceğini ama tepkilerden sonra gaza geldiği konuşulmakta. Murat Aksu’nun zaten adaylık açıklamasını şurada paylaşmıştık. Keçeci’nin de aday olacağı bilgisi gündemde ama nasıl çalışmalar yaptığı konusunda henüz bilgi kirliliği ile karşılaşmadık.

Teşvik primini normal karşılayan yüce avukat uykucu amca istifasını verdiği için Aksu’nun listesinjden seçime girmesi muhtemel. Bütün yaz neredeyse köy köy dolaşıp dernekler ile şampiyonluk kutlayan Levent Erdoğan’ın elinde büyük bir oy potansiyeli taşıdığı ortada. Temennimiz ellerini kulübümüzden çekip bir an evvel asıl bildiği spora -yağlı güreşlere -geri dönmesi ve en yakın zamanda kırkpınar ağası olması. Beni asıl bu yazıyı yazmaya iten Aksu’nun listesinde Emre Berkin ve Dündar Yetişener’in gireceğinin söyenmesi.

Emre Berkin’in kim olduğu zaten artık heryerde konuşuluyor. Microsoft’un ortadoğu ayağının sorumlusu olarak geçiyor. Emre Berkin Microsoft’un merkezinde 21 numaralı Pascal Nouma forması ile dolaşan bir adam. O derece Beşiktaşlı. MS’den veda yemeğine de Bill Gates’in katılacağı kadar da önemli bir yönetici. Bilişim dünyasındaki yöneticilere herzaman güvenmişimdir. Babasından şirket devralan aile gelenekleri ile profosyonelliği aynı potada eritemeyen zihinler Türkiye’de hep öne çıkmıştır. Bu yüzden de asla büyük adımlar atılamaz ,gelişmelere kapalı olunur. (Vehbi Koç yaşasaydı Migos’u sattırır mıydı sizce?). Ama Emre Berkin Beşiktaş’ın Serdar Bilgilisi olabilir(Sonlar benzemez inşallah) Vizyonlu akil bir yönetici imajı çizmekte.

Dündar Yetişener ise en azından benim çok duymadığım ama ticaret alanında bilinen bir yönetici. Amerika’ya beton satan adam olarak lanse edilmekte. Ticaret hayatında çok dallı budaklı yollardan geçmesi kulüp pazarlaması gibi alanlarda faydalı olabileceğini göstermekte.

Ama hepimiz de biliyoruz ki ülkede kulüp yöneticiliği asla profesyonel yapılmamakta. Adidas’ın ceosunu Kartal Yuvası’na, Starbucks’ınkini stad sorumluluğuna, Coca Cola’nınkini iletişim ve pazarlamaya, Real Madrid’in yurt dışı temsilcisini dernekler başkanlığına getirirseniz Beşiktaş 1 senede tozla duman olur. Bizde işler hatır gönül ile, cepten para çıkması ile, hükümet desteği ile, tribün çeteleri ile, sponsor kıyakları ile, vergi kaçakçılığı ile, avrupa turları eskort kızlar ile yürüdüğü sürece ne bakkal olacağız ne Carrefour ŞOK olup kalacağız…..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: